Portfel to jedna z rzeczy, bez której rzadko wychodzimy z domu. Jest on nam potrzebny za każdym razem gdy wychodzimy na zakupy, do restauracji, spotkać się ze znajomymi czy na wieczorny podbój miasta. Znajdują się w nim niezbędne dokumenty i karty płatnicze, podręczna gotówka czy zdjęcia najbliższych osób. Dobranie wygodnego modelu pozwoli cieszyć się nim przez długie lata.

Jaki portfel damski wybrać?

Portfele damskie zdecydowanie różnią się od męskich odpowiedników. Jest tak dlatego, ponieważ zazwyczaj muszą pomieścić dużo więcej rzeczy. Panowie zadowalają się obecnością karty płatniczej, kilku banknotów i najważniejszych dokumentów. Panie z kolei lubią mieć wewnątrz dodatkowo zdjęcia bliskich osób czy najważniejsze akcesoria do makijażu czy włosów. Projektanci doskonale znając te potrzeby prześcigają się w różnych modelach. Jakie są najpopularniejsze modele oraz czym kierować się przy wyborze portfela?

Z jakiego materiału portfel?

Zdecydowanie najbardziej klasycznym wyborem będzie portfel damski skórzany. To rozwiązanie popularne od wielu lat. Zachowuje on doskonały wygląd i jest łatwy w utrzymaniu. Na rynku można spotkać modele wykonane ze skóry naturalnej jak i ekologicznej. Te pierwsze będą droższe, ale cechuje je dużo wyższa wytrzymałość. Z czasem skóra ekologiczna potrafi się kruszyć i odpadać kawałkami od portfela. Naturalna z kolei ściera się w delikatny sposób dodając charakteru. Dużą popularnością cieszą się również portfele materiałowe. Mogą one być sztywne lub elastyczne. Te pierwsze będą doskonałą alternatywą dla skórzanych odpowiedników. Mogą one zawierać różnorakie wzory i kolory.

Portfele składane

Najpopularniejsze portfele dla Pań to modele składane. Z angielskiego noszą one nazwy bifold lub tifold w zależności od tego na ile razy jest składany. W większości przypadków posiadają one zamknięcie na zamek lub zatrzask. Można jednak znaleźć również modele składane bez żadnego zamknięcia. Dzięki temu że składają się one z kilku części posiadają kompaktowe rozmiary i mieszczą się w kieszeniach spodni czy małych torebkach. Wewnętrzne kieszonki są dostępne od razu po otwarciu i zapewniają dostęp do wszystkich niezbędnych rzeczy.

Portfel typu kopertówka

Kopertówki to modele portfela bardzo podobny do torebki o tej samej nazwie. Znaleźć je można w różnorodnych kolorach i wzorach. Dzięki temu każda pani znajdzie model dopasowany do własnych potrzeb. Są to bardzo pojemne portfele, w których można zmieścić nie tylko pieniądze czy karty ale również najpotrzebniejsze akcesoria do makijażu, małe lusterko czy grzebień. Dzięki temu można z takim portfelem w ręku wyjść na miasto czy zakupy i nie zabierać nic więcej. Często wykonane są z olejowanej lub lakierowanej skóry. Dzięki temu posiadają dużo wyższą wytrzymałość na zabrudzenia. Dużą popularnością cieszą się również modele ze zdobieniami i tłoczeniami. Bardzo modne są te imitujące skórę węża lub krokodyla. To modny dodatek, który może być pełnoprawnym elementem stylizacji. Sprawdzi się na bankietach czy w sytuacjach wieczorowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *