Wybór odpowiednich butów dla dziecka nie jest prosty. Pod uwagę trzeba wziąć bardzo dużo czynników. Buty muszą być estetyczne, wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości i do tego jeszcze nie mogą mieć negatywnego wpływu na kształt stopy malucha. W tym artykule skupimy się na walorach estetycznych najmodniejszego obuwia tej jesieni i zimy. Jakie buty zimowe dla dziewczynki będą najlepsze w tym roku? Tekstylne czy skórzane?

Bez przeciekania

Obuwie skórzane charakteryzuje się tym, że nie przecieka. W przypadku  butów dobrej jakości nie powinno być mowy o przemoczeniu skarpetek nawet po przejściu w nich po zalegającym śniegu. Oczywiście, by buty były nieprzemakalne, konieczna jest prawidłowa ich konserwacja. Obuwie powinno się pastować lub stosować środki pielęgnacyjne w spraju, których celem jest zabezpieczenie ich przed wilgocią. Co ważne, buty z ekoskóry, czyli PCV wystylizowanego na skórę, także jest nieprzemakalne. Można więc wybrać obuwie, przy którego produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę i równocześnie jest ono wyjątkowo estetyczne. Skórzane buty dziecięce są stylizowane na te dla dorosłych, więc prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Dzięki nim dziecięce ubrania wyglądają bardziej poważnie.

Wiele kolorów

Jeśli chodzi o obuwie tekstylne, to jego wielką zaletą jest dostępność w różnych kolorach. Projektanci i producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów obuwia. Bez trudu można więc kupić buty z kolorowymi aplikacjami, ozdobami albo rysunkami przedstawiających ulubionych bohaterów bajek. Dzięki tym zabawnym wzorom dzieci chętnie zakładają takie obuwie. Warto też pamiętać, że buty zimowe powinny być dobrze docieplone. W przypadku obuwia tekstylnego powszechne jest umieszczanie w nich grubych warstw dodatkowego materiału, który ma za zadanie izolację termiczną stopy. Warto też wiedzieć, że wiele butów wykonanych z materiałów tekstylnych jest też pokrytych specjalną warstwą, która zabezpiecza je przed przeciekaniem i sprawia, że dziecku jest wyjątkowo wygodnie.

Co będzie lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie buty zimowe dla dziewczynki będą najlepsze. W rzeczywistości warto dobrze zastanowić się nad wyborem i rozejrzeć przed zakupem. Najlepiej jest, gdy dziecko może przymierzyć buty i przejść w nich parę kroków, by upewnić się, że dobrze leżą. Jeśli chodzi o obuwie na zimę, to najważniejsze jest, by było ono ciepłe. To właśnie jest kluczowa cecha, jaką to obuwie musi się charakteryzować. Jeśli więc szukasz obuwia doskonałego na zimę, to zacznij od sprawdzenia grubości jego podeszwy oraz warstwy ocieplenia. Jeśli jednak chodzi o to, czy lepsze są buty skórzane, czy tekstylne, to można powiedzieć, że zależy to od wykonania konkretnego produktu. Obecnie takie buty różnią się przede wszystkim stylem. Tekstylne są bardziej nastawione na zabawne i kolorowe wzory, a skórzane wyglądają bardziej elegancko i stylowo. W garderobie małej damy powinny znaleźć się właściwie oba typy tego obuwia, by mogła ona być przygotowana na każdą okazję.