Żadna kuchnia nie może obyć się bez odpowiednich akcesoriów. Pojawia się więc problem, jak wybrać najlepsze przybory kuchenne. Każdy chciałby, żeby doskonale spełniały swoją funkcję, a jednocześnie były niedrogie. Dobrym wyborem często okazują się więc przybory kuchenne silikonowe. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Silikon to materiał, z którym do czynienia miał prawdopodobnie każdy z nas. Nie wszyscy jednak wiedzą, że powstaje z połączenia krzemionki z tlenem. Taki skład sprawia, że silikon nie wchodzi w reakcje chemiczne ze składnikami żywności oraz nie zawiera szkodliwych substancji. Właśnie dlatego, ten materiał tak często pojawia się w naszych kuchniach.

Do zalet silikonu z pewnością należy wytrzymałość. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie i niskie temperatury. Przybory kuchenne w stojaku, wykonane z silikonu, mogą nam więc posłużyć przez lata. Warto też pamiętać, że nie pochłaniają zapachów, dlatego przygotowywanie aromatycznych potraw nie odbija się negatywnie na komforcie użytkowania.  Akcesoria z silikonu są elastyczne, dzięki czemu nie sprawiają trudności podczas przechowywania.

Przybory kuchenne silikonowe do pieczenia

Niska cena silikonu sprawia, że coraz częściej produkuje się z niego akcesoria, które dawniej wykonywano z innego rodzaju materiałów. Doskonałym przykładem są przybory do pieczenia. Na rynku pojawia się wiele form z silikonu. Są lżejszą i tańszą alternatywą dla tradycyjnych blaszek. Ich atutem jest również łatwość utrzymania w czystości. Przybory kuchenne silikonowe mają śliską powierzchnię, dlatego nie przywierają do nich żadne zanieczyszczenia. Wystarczy szybko namoczyć foremkę, a większość resztek jedzenia odejdzie pod wpływem wody. Do czyszczenia można również używać detergentów oraz niezbyt ostrej szczotki. W przypadku wielu produktów, dozwolone jest nawet mycie w zmywarce.

Zaletą silikonowych akcesoriów do pieczenia są również ich fantazyjne formy. Tradycyjne blaszki zazwyczaj są dostępne w kształcie prostokąta, kwadratu lub koła. Bez trudu znajdziemy za to foremki silikonowe w kształcie kwiatów czy serduszek. Dostępne są również dodatkowe akcesoria, ułatwiające pieczenie i zapewniające nam większe bezpieczeństwo. Należą do nich np. rękawice lub stolnice z silikonu.

Popularność silikonowych przyborów kuchennych nie jest nieuzasadniona. Wciąż zdobywają nowych zwolenników, dzięki swojej niskiej cenie oraz dużej dostępności różnych kolorów. Jeżeli więc cenimy sobie wytrzymałe i niedrogie akcesoria kuchenne, warto wziąć pod uwagę przybory silikonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *