Garaże blaszane stają się obecnie niezwykle popularnym rozwiązaniem w branży budowlanej. Komora blaszana wyróżnia się dużą wytrzymałością, dobrą elastycznością konstrukcji oraz wygodą użytkowania. Komory blaszane najczęściej wykorzystywane są w wyniku zamiany istniejącej przestrzeni poddasza na kubaturę, a przestrzenie nad i pod nimi w przestrzeń użytkową. Posiadają możliwość regulacji stopnia nagrzania, dzięki czemu powierzchnia nie przekracza dopuszczalnej wartości.

Komory blaszane

Komory blaszane mogą być konstruowane w szerokim zakresie rezystancji od 1,5 do 18 AWG, co jest typowe dla tego typu komór. Taka konstrukcja pozwala na najlepszą izolację całej komory, a jednocześnie na najlepsze ogrzewanie i wentylację całego budynku. Komory cynowe mogą mieć przewodność cieplną do 75%. Materiał musi być pokryty co najmniej 10% warstwą siarczku poliuretanu (PES), aby dobrze przewodził ciepło. Jeśli ciepło powstające podczas montażu jest silnie pochłaniane, należy zwrócić szczególną uwagę na użycie pompy ciepła.

Jedną z ważnych zalet tego rozwiązania jest fakt, że takie komory są zaprojektowane tak, aby były całkowicie wodoodporne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *