Dzieci uwielbiają obchodzić urodziny. Są wtedy gwiazdami dnia, każdy się z nimi liczy, dostają mnóstwo prezentów. Często także mogą liczyć na przyjęcie i pyszny tort. Starsze dzieci zapraszają gości: kolegów i koleżanki z przedszkola czy też przyjaciół z podwórka. Większym problemem jest dla rodziców znalezienie odpowiedniego prezentu dla podopiecznego, szczególnie że aktualnie dostępne jest mnóstwo zabawek, a dzieci czasem mają ich za dużo. Dotyczy to głównie małych chłopców, którzy mają sprecyzowane zainteresowania, te niestety zmieniają się co kilka dni.

Idealny prezent dla 5 latka – czyli jakie bajki ogląda dziecko?

Dzieci w wieku pięciu lat zaczynają mieć sprecyzowane zainteresowania. Jeśli chłopiec został zapisany na zajęcia z piłki nożnej, można spodziewać się, że przynajmniej przez jakiś czas będzie to jego główna pasja. Jednak często idzie ona w parze z oglądaniem ulubionych bajek. Dlatego prezent dla 5 latka może być związany właśnie z ulubioną kreskówką. Czy warto jednak inwestować pieniądze w kolorowe, plastikowe, głośne sprzęty? Czasem lepiej kupić zabawki o wartości edukacyjnej: puzzle, łamigłówki czy nawet gry planszowe. Jeśli jednak chłopiec marzy o konkretnej zabawce, szczególnie takiej z górnej półki cenowej, a rodzice widzą, że pasja jest zasadna, można poprosić członków rodziny o złożenie się, w formie zbiórki, na zakup wymarzonego prezentu. Dzięki temu dziecko otrzyma podarek o jakim myślało, a nie kilka małych zabawek, z których nie będzie zbyt zadowolone. Prezent dla 5 latka może być kupiony z wyprzedzeniem o ile zainteresowania chłopca szybko się nie zmieniają – zdarza się jednak, że co tydzień dziecko ma zupełnie inną ulubioną bajkę. Wtedy lepiej zostawić zakup na ostatnią chwilę, aby w pełni zachwycić podopiecznego, który obchodzi swój ważny dzień.

 

Zabawki z drugiej ręki – czy można dać je w prezencie?

Wiele osób zastanawia się czy można podarować dziecku zabawki lub inne przedmioty zakupione z drugiej ręki. O ile dalsi znajomi się powstrzymują od takich aktywności o tyle rodzice nie powinni się tego bać. Po pierwsze zabawki tracą na wartości, a często są wycofywane ze sprzedaży. Wymarzony prezent może być drogi lub trudny do zdobycia. Zakup z drugiej ręki przedmiotu w dobrym stanie może być zatem nie tylko tańszy ale również bardziej etyczny. Z drugiej strony uczy się dziecko odpowiedzialności ekologicznej. Dodatkowo może być pretekstem do zmniejszenia liczby zabawek poprzez zorganizowanie wyprzedaży jego starych zabawek.

 

Jeśli nie zabawki to co dać dziecku w prezencie?

Jednak grające i głośne zabawki to nie jedyna możliwość gdy chodzi o podarek dla dziecka. Dobrze sprawdzają się również ubranka – szczególnie gdy mały piłkarz waży o stroju z ulubionego klubu. Wiek pięciu lat to również dobry moment by rozpocząć kolekcje malucha – można zainwestować w srebrne monety bulionowe, które za kilka lat zyskają na wartości lub w inne przedmioty tego typu. Dziecko i tak otrzyma wiele zabawek – nie zawsze rodzice również muszą kupować kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *