Nowoczesne wnętrza bywają bardzo skromne, a nawet wręcz surowe, zarówno pod względem ilości zastosowanych w nich elementów aranżacji, a także samych materiałów. Tym samym sprawiają one wrażenie eleganckich i przestronnych. Naturalne materiały takie jak surowe drewno, metal, szkło, kamień czy cement są na porządku dziennym.

Surowy beton Kraków w nowoczesnych mieszkaniach

Beton Kraków to mieszanka głównie cementu, piasku i wody, które mogą być stosowane w różnych proporcjach, zależnie od tego, jakie będzie jego przeznaczenie. Często pojawiają się w nim również inne dodatki, a także barwniki, które pozwalają na uzyskanie nieco innego odcienia tego materiału budowlanego, np. białego lub prawie czarnego. Naturalny beton Kraków ma kolor szary. Oczywiście do dzisiaj był on zawsze na ścianach kryty specjalnymi tynkami, a następnie jeszcze malowany farbą, więc jego warstwa była praktycznie niewidoczna. Obecnie stosuje się surowy beton na ścianach jako wyjątkowy element wykończeniowy i dekoracyjny. A fanów takiego rozwiązania przybywa z roku na rok.

Zalety surowego betonu na ścianach

Jego dość surowy i zimny wygląd dla miłośników industrialnych i loftowych aranżacji jest zdecydowaną zaletą, ale poza tym ma on jeszcze wiele innych plusów. Przede wszystkim jest to materiał bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, wodę i temperatury, ale w takich miejscach jak kuchnia należy przyłożyć wagę do jego właściwej i regularnej impregnacji.

Świetnie komponuje się z takimi materiałami wykończeniowymi jak drewno, tworząc z nim przytulne i niezwykle eleganckie wnętrza. Do betonu pasuje także szkło, metal, nietypowe oświetlenie, a także wiele innych, dobrze przemyślanych dodatków. Z jego pomocą można uzyskać nieco ekstrawaganckie, ale niezwykle wyjątkowe efekty.

Kolejną zaletą jest łatwość montażu. Surowy beton Kraków nakłada się na wcześniej odpowiednio przygotowaną powierzchnię, ale należy zwrócić szczególną uwagę, aby zastosować odpowiedni materiał oraz całą powierzchnię pokryć z jednej mieszanki, ponieważ każda następna może już różnić się nieco kolorem i odcieniem szarości.

Surowy beton Kraków na ścianie można także uzyskać stosując gotowe, betonowe płytki czy kafelki różnych wielkości. Dzięki temu powstają jeszcze ciekawsze i dużo bardziej oryginalne efekty końcowe.

Jakie wady ma surowy beton Kraków na ścianach?

Jego główną wadą jest to, co dla innych jest zaletą, czyli dość surowy i ascetyczny wygląd. Dla niektórych jest to po prostu nie do przyjęcia w takich miejscach jak salon czy kuchnia. Ale to już tylko zależy od naszych osobistych preferencji, w końcu nasze mieszkania ma się nam podobać, a nie innym.

Jest to także materiał dość wymagający i nie możemy obchodzić się z nim tak jak ze zwykłymi płytkami ceramicznymi, co może być dość kłopotliwe, gdy zastosujemy go w kuchni lub łazience. W takich miejscach musi być on odpowiednio impregnowany, a także do jego czyszczenia konieczne jest stosowanie odpowiednich środków, a wcześniej najlepiej sprawdzić ich działanie na niedużej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *