Charakterystyczny symbol krokodyla jest jednym z najbardziej znanych znaków towarowych na świecie. Pierwotnie firma Lacoste bo o niej właśnie mowa zasłynęła produkcją koszulek polo o wysokiej jakości. Z czasem zaczęła również dostarczać swoim klientom buty, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Historia firmy Lacoste

Początki marki Lacoste sięgają początków XX wieku. To właśnie wtedy znany tenisista Rene Lacoste podczas US Open rozegrał mecz w białej koszulce z krótkim rękawem, którą samodzielnie zaprojektował. W tamtych czasach był to bardzo ekstrawagancki strój. Etykieta mówiła, że na korcie należy grać w długich spodniach i w koszuli z długim rękawem. Strój Lacoste jednak tak bardzo spodobał się kibicom, że w 1933 roku założył on firmę Lacoste. Początkowo produkowała ona właśnie koszulki, jednak z czasem asortyment firmy zwiększał się i obecnie w ofercie znajdziemy każdy rodzaj garderoby i dodatków.

Skąd krokodyl w logo Lacoste?

W logo marki Lacoste znajduje się charakterystyczny zielony krokodyl. Pochodzi on od przydomka założyciela marki. Rene Lacoste nazywany był “the Alligator”. Przydomek wziął się od teczki ze skóry aligatora, z którą nigdy się nie rozstawał.

Buty Lacoste

Poza koszulkami to właśnie buty są najbardziej rozpoznawalnym elementem garderoby z logo zielonego krokodyla. Wysokiej jakości sportowe jak i eleganckie okrycia stóp przyciągają wyglądem i estetyką. W zależności od upodobań znajdziemy tutaj modele w kolorach stonowanych jak i żywych. Producent nie ogranicza również klientów jeśli chodzi o kwestię materiałów. W ofercie znajdują się zarówno buty tekstylne jak i skórzane.

Modne sneakersy Lacoste

W ostatnich latach bardzo popularnym typem obuwia są sneakersy. Pozwalają one zachować wygodę i komfort przez cały dzień. Wykonane z wysokiej jakości materiałów sprawiają, że stopa oddycha i nie męczy się. Ze względu na uniwersalny krój, często można znaleźć modele unisex, które są odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Sneakersy dobrze wyglądają zarówno w sportowych stylizacjach jak i w tych bardziej casualowych oraz eleganckich. Jak dobrać je, aby były elementem ubioru który stanowi dopełnienie całości?

Sneakersy w eleganckim wydaniu

Jeśli chcemy założyć sneakersy do eleganckiego stroju powinniśmy postawić na modele bez zbędnych dodatków. Warto również wybrać odpowiedni kolor. W większości przypadków najlepiej sprawdzą się czarne, granatowe lub brązowe. Odważne osoby mogą postawić również na kolor biały. Należy jednak pamiętać, że nie jest on tak praktyczny jak ciemne odpowiedniki. Szczególnie nie jest on polecany na deszczowe dni. Może okazać się, że już po jednym wyjściu obuwie będzie wymagało gruntownego czyszczenia.

Obuwie dla odważnych osób

Lacoste w swojej ofercie posiada również obuwie dla osób, które lubią być w centrum uwagi. W zależności od upodobań można wybrać model butów wysoki lub niski. Jeśli dodatkowo postawimy na odważny kolor jak np. żółty, róż czy błękit to obuwie może stać się wtedy podstawą do zbudowania całej odważnej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *