Co robić po zarządzaniu – gdzie pracować?

Jednym z dobrze znanych i chętnie wybieranych kierunków studiów, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, jest zarządzanie. Kogo by nie zapytać, to każdy choć mniej więcej orientuje się, co można po tym robić i od razu jest w stanie stwierdzić, czy się do tego nadaje, czy też nie. Gdzie w takim razie można pracować po zarządzaniu i kto sprawdzi się w tym zawodzie? I czy rzeczywiście tak powszechnie wiadomo, z czym wiąże się ta ścieżka kształcenia?

Co można robić, kończąc zarządzanie? Studia te przygotowują na stosunkowo szeroki zakres obowiązków, ale jak to często bywa – tam, gdzie jest nadmiar, pojawia się dezorientacja. Absolwenci mają do wyboru bardzo różne ścieżki kariery zawodowej, a ostateczny wybór zależy od wybranej specjalności. Do wyboru studenci mają zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie produkcją, zarządzanie projektami, a także zarządzanie przedsiębiorstwem i zarządzanie jakością. Z każdą z tych opcji wiąże się możliwość wykonywania innego zawodu.

Osoby, które ukończyły zarządzanie (studia na tym kierunku od lat są w czołówce popularności, więc takich absolwentów jest bardzo dużo) bez problemu odnajdą się na stanowiskach kadry zarządzającej, managerów i kierowników projektów. Odpowiednie dla nich stanowisko to również team lider, doradca zawodowy, czy na przykład doradca biznesowy. Chcąc jednak łatwiej i szybko znaleźć pracę w zawodzie, dobrze jest pomyśleć o tym już za czasów studiów, bo konkurencja co rok jest coraz większa. Warto zatem jak najszybciej zacząć zdobywać swoje doświadczenia zawodowe, odbywać praktyki, szkolenia oraz staże.

Dla kogo zarządzanie?

Zarządzanie to studia dla osób, które nie boją się ścisłych przedmiotów, ale też interakcji z innymi ludźmi. W tym przypadku będą musiały zmierzyć się z takimi przedmiotami jak mikroekonomia, matematyka czy rachunek prawdopodobieństwa. Do tego dochodzą finanse, nauka i organizacji, podstawy prawa i podstawy zarządzania. To tylko część przedmiotów, z jakimi studenci zarządzania mają do czynienia w czasie zajęć.

W związku z powyższym zarządzanie jest dobrym pomysłem dla tych, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, co chcą robić w życiu i na tym etapie są na przykład po liceum ogólnokształcącym. Poza tym jest to na pewno dobry wybór dla osób, które myślą o prowadzeniu własnej działalności i pozyskają w czasie studiów wiedzę, chcą wykorzystać do tworzenia i rozwijania swojego biznesu, a w przyszłości kierowania podwładnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *