Wypoczynek z dziećmi nad wodą lub przy basenie można wykorzystać na naukę pływania. Dziecko musi oswoić się z wodą, w czym mogą mu pomóc dmuchane zabawki.

Kolorowe koła dmuchane

Dla małych dzieci najlepszą zabawką do zabawy w wodzie jest koło dmuchane z siedziskiem. Koło przeznaczone jest dla dziecka około pierwszego roku życia, które waży od 7 do 20 kilogramów. Koło ma średnicę 47 centymetrów, a głębokość siedziska to około 25 centymetrów.

Zabawka wyposażona jest w dwie niezależne komory i wygodne siedzisko, które gwarantuje dziecku komfort i bezpieczną kąpiel. Wewnątrz koła umieszczono kolorowe koraliki, które zachęcą maluch do zabawy w wodzie. Koła oferowane są w trzech kolorach: niebieskim, różowym i zielonym. Zabawki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa PCV.

Dlaczego warto kupić dmuchane koło dla dziecka?

Wypoczynek nad wodą czy przy basenie może być dla małego dziecka doskonałą okazją do pierwszych lekcji pływania. Oswajanie dziecka z wodą powinno odbywać się jak najwcześniej. 

Zabawa, do której wykorzystane zostanie koło dmuchane z siedziskiem, może być przyjemnym doznaniem dla malucha związanym z wodą. Kolorowe koło z koralikami i bezpieczne siedzisko sprawią, że kontakt z wodą będzie przyjemną zabawą dla dziecka i jego opiekunów.

Zabawy w wodzie a rozwój dziecka

Zabawy z kołem dmuchanym w basenie wspomagają rozwój fizyczny dziecka. Kontakt z wodą pomaga regulować metabolizm i napięcie mięśni. Przyczynia się do usprawnienia pracy serca i płuc. Pluskanie i pływanie wpływają też na rozwój emocjonalny dziecka. Łagodzą stany lękowe, a przyjemność z zabawy w wodzie uwalnia endorfiny, które stymulują mózg i działają relaksująco.

Kontakt z wodą gwarantuje rozwój funkcji poznawczych. Dzieci pływające od wczesnego dzieciństwa lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów i nauką.

Aktywność w wodzie przy użyciu koła dmuchanego z siedziskiem może przynosić korzyści dzieciom z problemami zdrowotnymi. Pływanie należy do aktywności o niskim oddziaływaniu, dlatego zalecane jest dla dzieci z chorobami stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *